Pradėdami naudoti „Telegram“, lengva nepastebėti įrankių, kurie gali iš tiesų supaprastinti pokalbius ir padidinti privatumą. Galbūt sutelkiate dėmesį į žinučių siuntimą ar prisijungimą prie grupių, o galingos funkcijos, tokios kaip pokalbių aplankai, žinučių redagavimas ir tylūs pranešimai, lieka nepastebėtos. Jei norite sužinoti, kaip gauti daugiau kontrolės ir efektyvumo be begalinių meniu, yra keletas funkcijų, kurias tikrai norėsite išbandyti.
Slapti pokalbiai didesniam privatumui
Nors įprasti „Telegram“ pokalbiai yra saugūs, slapti pokalbiai užtikrina dar didesnį privatumą, nes naudoja nuo galo iki galo šifravimą. Tai reiškia, kad žinutes gali skaityti tik jūs ir jūsų pokalbio partneris – niekas kitas, net „Telegram“.
Norėdami pradėti slaptą pokalbį, tiesiog atidarykite asmens, kuriam norite parašyti, profilį, bakstelėkite „Pradėti slaptą pokalbį“ ir patvirtinkite. Šių pokalbių žinutės nėra saugomos „Telegram“ serveriuose, be to, galite įjungti savaiminio sunaikinimo laikmatį, kad žinutės išnyktų po nustatyto laiko.
Ekrano kopijų darymas taip pat nėra rekomenduojamas, ir jūs gausite pranešimą, jei kas nors bandys tai padaryti. Jei dalinatės konfidencialia informacija arba tiesiog norite papildomos ramybės, slaptieji pokalbiai yra saugiausias pasirinkimas. Jūs kontroliuojate savo privatumą kiekviename žingsnyje.
Pokalbių aplankų pritaikymas
Nustačius privatumo nustatymus, pokalbių tvarkymas tampa daug lengvesnis naudojant „Telegram“ pritaikomus pokalbių aplankus.
Galite sukurti atskiras aplankus darbui, šeimai, grupėms ar bet kuriai kitai kategorijai, kuri jums atrodo naudinga. Norėdami pradėti, bakstelėkite tris linijas viršutiniame kairiajame kampe, eikite į „Nustatymai“ ir pasirinkite „Aplankai“.
Čia pridėkite naują aplanką, pavadinkite jį ir pasirinkite, kuriuos pokalbius ar tipus įtraukti. Pavyzdžiui, galite visus grupinius pokalbius įtraukti į aplanką „Grupės“, o svarbius pokalbius – į aplanką „Mėgstamiausi“.
Tai padės greitai rasti pokalbius be begalinio slinkties. Jei persigalvosite, bet kuriuo metu galėsite lengvai redaguoti, pertvarkyti arba ištrinti aplankus.
Pasirinktiniai aplankai padės tvarkyti „Telegram“ ir išvengti streso.
Siųstų pranešimų redagavimas
„Telegram“ galite greitai ištaisyti rašybos klaidas arba atnaujinti pranešimus po jų išsiuntimo.
Redaguoti galite tik ribotą laiką, todėl reikia veikti greitai.
Atminkite, kad gavėjai matys, kad pakeitėte pranešimą.
Rašybos klaidų taisymas iš karto
Jei iš karto po pranešimo išsiuntimo Telegram pastebėjote rašybos klaidą, nereikia panikuoti.
„Telegram“ leidžia iš karto ištaisyti klaidas išsiųstuose pranešimuose. Tiesiog palieskite ir palaikykite pranešimą, kurį norite pataisyti, tada iš atsiradusio meniu pasirinkite „Redaguoti“. Originalus tekstas vėl pasirodys, ir galėsite atlikti reikiamus pakeitimus.
Kai būsite patenkinti, palieskite varnelę arba „Siųsti“, kad atnaujintumėte pranešimą. Redaguotame pranešime bus rodomas mažas užrašas „redaguota“, kad visi žinotų, jog jis buvo pakeistas.
Ši funkcija yra naudinga taisant rašybos klaidas, neteisingą informaciją ar netgi nepatogias frazes. Nereikia siųsti naujos žinutės ar atkreipti dėmesio į klaidą – tiesiog greitai ištaisykite ir tęskite pokalbį.
Redagavimo laikas
Nors žinučių redagavimas „Telegram“ yra patogi priemonė klaidoms taisyti, reikia nepamiršti laiko apribojimo. Po žinutės išsiuntimo ją galima redaguoti, bet tik per 48 valandas.
Šis laikas suteikia pakankamai lankstumo rašybos klaidoms taisyti, frazių keisti ar trūkstamos informacijos pridėti. Tačiau praėjus dviem dienoms redagavimo galimybė išnyksta, o žinutė užrakinama jos pirminėje formoje.
Norėdami redaguoti, tiesiog palieskite ir palaikykite pranešimą, pasirinkite „Redaguoti“, atlikite pakeitimus ir išsiųskite. Jei dažnai pastebite klaidų vėliau, pabandykite peržiūrėti savo pranešimus iškart po išsiuntimo.
Supratimas apie šį redagavimo langą padės jums geriau valdyti pokalbius ir užtikrins, kad jūsų pranešimai tiksliai atspindės tai, ką norite pasakyti, kol dar yra galimybė juos redaguoti.
Pranešimas gavėjams apie pakeitimus
Kai žinutė redaguojama „Telegram“, programa automatiškai pažymi ją žymele „redaguota“, kad visi pokalbio dalyviai žinotų, kad buvo padaryti pakeitimai.
Žinutės negalima pakeisti slapta – gavėjai visada matys šį indikatorius šalia teksto. „Telegram“ tai daro siekdama užtikrinti skaidrumą, kad niekas nesusipainiotų pokalbio istorijoje.
Štai ką turėtum žinoti:
- Kai redaguojate žinutę, žymė „redaguota“ pasirodo iš karto, net jei tik ištaisote rašybos klaidą.
- Visi pokalbio dalyviai – tiek privačiuose pokalbiuose, tiek grupėse – mato žymę „redaguota“.
- Galite palieskite ir palaikykite redaguotą žinutę, kad patikrintumėte jos redagavimo istoriją (grupėse ir kanaluose, jei ši funkcija įjungta).
Supratimas apie šiuos pranešimus padės jums aiškiai bendrauti ir informuoti visus apie bet kokius pakeitimus.
Žinučių planavimas vėlesniam laikui
Viena iš išskirtinių „Telegram“ funkcijų yra galimybė planuoti žinutes vėlesniam pristatymui. Jums nereikia siųsti žinučių iš karto – tiesiog įrašykite žinutę ir palaikykite siuntimo mygtuką.
„Telegram“ pasiūlys jums parinkti „Numatytas pranešimas“. Pasirinkite datą ir laiką, ir jūsų pranešimas bus išsiųstas tiksliai tada, kai norite. Tai ypač naudinga, jei dirbate skirtinguose laiko juostose arba norite priminti kam nors konkrečiu momentu.
Numatytus pranešimus galite peržiūrėti, redaguoti arba ištrinti bet kuriuo metu prieš juos išsiunčiant. Tiesiog bakstelėkite kalendoriaus piktogramą pokalbyje, kad tvarkytumėte laukiančius pranešimus.
Išsaugotų pranešimų naudojimas kaip asmeninė debesija
„Telegram“ Išsaugoti pranešimai funkciją galite naudoti greitai išsaugoti svarbius failus ir užrašus.
Viską lengva tvarkyti ir turėti po ranka.
Be to, bet kuriame įrenginyje, kuriame esate prisijungę, turėsite greitą prieigą prie išsaugoto turinio.
Svarbių failų saugojimas
Dažnai būtina, kad svarbūs dokumentai, nuotraukos ir užrašai būtų prieinami visuose įrenginiuose. Telegram funkcija „Išsaugotos žinutės“ leidžia saugoti ir tvarkyti failus be jokių problemų.
Nereikia naudoti atskiro debesies paslaugos – tiesiog siųskite failus į savo pokalbių langą, ir Telegram saugiai juos išsaugos. Tai ypač naudinga, jei keičiate įrenginius arba dokumentai reikalingi kelionėje.
Štai kaip galite maksimaliai išnaudoti šią funkciją:
- Siųskite failus į „Išsaugoti pranešimai“ – bakstelėkite priedo piktogramą, pasirinkite failą ir išsiųskite jį į Išsaugoti pranešimai.
- Tvarkykite naudodami antraštes ar žymes – pridėkite raktažodžius ar aprašymus, kad būtų lengviau rasti.
- Prieiga bet kuriuo metu, bet kur – atidarykite pokalbių langą „Išsaugoti pranešimai“, kad galėtumėte rasti ir atsisiųsti failus, kai jų reikia.
Prieiga prie užrašų iš įvairių įrenginių
Be failų saugojimo, „Išsaugotos žinutės“ taip pat puikiai tinka trumpiems užrašams, nuorodoms ar priminimams, kuriuos norite turėti po ranka bet kuriame įrenginyje.
Jums nereikia atskiro užrašų kūrimo programos – tiesiog atidarykite „Telegram“, pokalbių sąraše raskite „Išsaugotos žinutės“ ir užrašykite viską, ką norite prisiminti. Pereidami iš telefono į planšetinį kompiuterį ar stalinį kompiuterį, savo užrašus rasite ten pat, sinchronizuotus akimirksniu.
Ši funkcija ypač naudinga, jei per dieną naudojate kelis įrenginius. Galite nukopijuoti nuorodą iš kompiuterio, vėliau ją atidaryti telefone arba greitai išsaugoti pirkinių sąrašą prieš išeidami iš namų.
Viskas lieka konfidencialu ir tvarkinga, todėl „Telegram“ išsaugotos žinutės tampa jūsų asmenine debesimi užrašams, idėjoms ir svarbiausiai informacijai.
Dviejų etapų patvirtinimo nustatymas
Nors „Telegram“ jau siūlo saugų susirašinėjimą, įjungus dviejų etapų patvirtinimą, jūsų paskyrai suteikiama papildoma apsauga.
Naudodami šią funkciją, kiekvieną kartą prisijungdami prie naujo įrenginio, be SMS kodo turėsite įvesti slaptažodį. Šis žingsnis neleis niekam prisijungti prie jūsų pokalbių, net jei jie gaus jūsų SIM kortelę ar SMS kodą.
Štai kaip tai nustatyti:
- Eikite į „Nustatymai“ > „Privatumas ir saugumas“ > „Dviejų etapų patvirtinimas“.
- Sukurkite stiprų slaptažodį ir pridėkite atsarginį el. pašto adresą, jei jį pamirštumėte.
- Patvirtinkite viską ir įsitikinkite, kad prisimenate slaptažodį.
Svarbių pokalbių prisegimas
Ar kada nors norėjote, kad svarbiausi pokalbiai būtų rodomi pokalbių sąrašo viršuje?
Naudodami „Telegram“, galite lengvai prikabinti pokalbius, kad galėtumėte greitai prie jų prisijungti. Tiesiog paspauskite ir laikykite nuspaudę pokalbį, kurį norite prioritetizuoti, tada pasirinkite ekrano viršuje esančią prikabinti piktogramą. Tas pokalbis dabar liks virš visų kitų, nesvarbu, kiek naujų pranešimų gausite kitur.
Pritvirtinimas ypač naudingas darbo grupėms, šeimos pokalbiams ar bet kokiems pokalbiams, kuriuos dažnai tikrinate. Nebereikia slinkti ar ieškoti – svarbiausi pokalbiai lieka matomi ir lengvai randami.
Jei prioritetai pasikeičia, pokalbį visada galite atitvirtinti arba pakeisti kitu. Pritvirtinimas padeda išlikti organizuotam ir garantuoja, kad niekada nepraleisite to, kas svarbiausia.
Tylių pranešimų siuntimas
Kartais reikia pasidalinti informacija netrukdant kito asmens ramybės akimirkos. Tokiais atvejais praverčia „Telegram“ „tyliosios žinutės“.
Kai siunčiate tyliąją žinutę, gavėjas ją gauna kaip įprasta, bet jo telefone neskamba ir nevibruoja. Tai idealu, jei rašote vėlai naktį arba žinote, kad gavėjas yra susitikime.
Štai kaip naudoti šią funkciją:
- Įrašykite žinutę kaip įprasta.
- Paspauskite ir laikykite siuntimo mygtuką (popierinio lėktuvo piktogramą).
- Iš pasirodžiusių parinkčių pasirinkite „Siųsti be garso“.
Tai ypač pravers grupiniuose pokalbiuose arba bendraujant su kolegomis.
Apklausų ir viktorinų naudojimas grupėse
Kaip tylios žinutės padeda bendrauti apgalvotai, taip ir „Telegram“ leidžia be vargo rinkti nuomones ir atsiliepimus grupėje.
Grupės pokalbiuose galite kurti apklausas ar viktorinas, todėl lengvai organizuosite sprendimus ar patikrinsite žinias. Norėdami pradėti, bakstelėkite priedo piktogramą, pasirinkite „Apklausa“ ir pritaikykite klausimą bei atsakymų variantus. Pasirinkite, ar norite anoniminio balsavimo, leisti kelis atsakymus ar netgi nustatyti viktorinos režimą su teisingais ir neteisingais atsakymais.
Ši funkcija puikiai tinka renginiams planuoti, grupės narių pageidavimams rinkti ar linksmiems iššūkiams rengti. Balsavimų rezultatai bus atnaujinami realaus laiko režimu, todėl visi liks įsitraukę.
Apklausos ir viktorinos supaprastina grupės diskusijas ir užtikrina, kad kiekvieno nuomonė bus išgirsta, o pokalbis nebus užtvindytas atskirais pranešimais.
Automatinio medijos atsisiuntimo nustatymų tvarkymas
Nors „Telegram“ leidžia greitai ir lengvai dalytis nuotraukomis, vaizdo įrašais ir failais, didelės medijos gali užpildyti jūsų įrenginio saugyklą greičiau, nei tikitės.
Kad išvengtumėte vietos trūkumo, turėtumėte valdyti medijos automatinio atsisiuntimo nustatymus. „Telegram“ leidžia jums kontroliuoti, kokio tipo medija atsisiunčiama automatiškai, priklausomai nuo jūsų ryšio.
Štai kaip galite patikslinti šiuos nustatymus:
- Atidarykite nustatymus – bakstelėkite tris linijas viršutiniame kairiajame kampe, tada pasirinkite „Nustatymai“ ir eikite į „Duomenys ir saugykla“.
- Tinkinkite automatinį atsisiuntimą – pasirinkite, kokios medijos (nuotraukos, vaizdo įrašai, failai) bus automatiškai atsisiunčiami naudojant mobilųjį duomenų perdavimą, „Wi-Fi“ arba tarptinklinį ryšį.
- Apribokite failų dydį – nustatykite maksimalų automatinio atsisiuntimo failų dydį, kad dideli failai neužpildytų jūsų saugyklos.
Šių parinkčių nustatymas padės išlaikyti tvarką jūsų įrenginyje ir sutaupyti duomenų.
Turėdami visas šias patogias „Telegram“ funkcijas po ranka, galite padidinti savo privatumą, išlikti organizuoti ir efektyviau bendrauti. Nepaleiskite šių galingų įrankių nepastebėtų – skirkite šiek tiek laiko ir išbandykite bei pritaikykite „Telegram“ pagal savo poreikius. Nesvarbu, ar saugote svarbias pastabas, prisegate pokalbius ar siunčiate tylius pranešimus, šios parinktys padės jums bendrauti sklandžiau ir maloniau. Pradėkite naudotis „Telegram“ jau šiandien ir iškart pajusite skirtumą!
Komentarai