Kai bendraujate „Telegram“, jūsų privatumas nėra visada užtikrinamas pagal numatytuosius nustatymus. Galbūt manote, kad jūsų pokalbiai yra saugūs, tačiau yra svarbių veiksmų, kuriuos turėtumėte atlikti, kad apsaugotumėte savo informaciją. Nuo privatumo nustatymų keitimo iki griežtesnio autentifikavimo įjungimo ir tinkamo pokalbių tipo pasirinkimo – jūsų dispozicijoje yra keletas įrankių. Tačiau jei norite būti tikri, kad jūsų žinutės tikrai liks tik tarp jūsų ir jūsų kontaktų, turėsite atkreipti dėmesį į keletą svarbių funkcijų…
„Telegram“ privatumo nustatymų supratimas
Tyrinėdami „Telegram“ privatumo nustatymus, rasite įvairių parinkčių, skirtų kontroliuoti savo asmeninę informaciją. Galite nuspręsti, kas matys jūsų telefono numerį, profilio nuotrauką, paskutinio matymo statusą ir kt.
Jei norite paslėpti savo telefono numerį, nustatykite, kad jį galėtų matyti tik jūsų kontaktai arba niekas. Profilio nuotrauką galite matyti tik savo kontaktams.
Pakeisdami „Paskutinį matymą“ ir „Prisijungęs“ statusą, galite apriboti, ką kiti žino apie jūsų veiklą. Prireikus taip pat galite blokuoti konkrečius vartotojus.
Šie nustatymai leidžia jums dalytis tik tuo, kuo norite, ir apsaugoti savo duomenis nuo nepageidaujamų akių. Skirkite laiko peržiūrėti kiekvieną nustatymą, kad jis atitiktų jūsų privatumo poreikius.
Dviejų etapų patvirtinimo nustatymas
Vienas iš veiksmingiausių būdų apsaugoti savo „Telegram“ paskyrą yra įjungti dviejų etapų patvirtinimą. Ši funkcija suteikia papildomą apsaugos lygį, kuris yra papildoma apsauga prie įprasto SMS kodo.
Norėdami ją nustatyti, atidarykite „Telegram“, eikite į „Nustatymai“, tada bakstelėkite „Privatumas ir saugumas“. Čia rasite „Dviejų etapų patvirtinimas“. Bakstelėkite jį, sukurkite stiprų slaptažodį ir patvirtinkite jį. Taip pat galite pridėti užuominą ir atkūrimo el. pašto adresą, jei pamirštumėte slaptažodį.
Įsitikinkite, kad jūsų slaptažodis yra unikalus ir sunku atspėti. Įjungus dviejų etapų patvirtinimą, bet kas, bandantis prisijungti prie jūsų paskyros, turės įvesti SMS kodą ir jūsų pasirinktą slaptažodį. Tai žymiai apsunkina neautorizuotiems vartotojams įsilaužti, net jei jie turi jūsų telefono numerį.
Kas gali su jumis susisiekti
„Telegram“ siūlo keletą įrankių, leidžiančių kontroliuoti, kas gali su jumis susisiekti, ir padeda išvengti nepageidaujamų pranešimų. Jums nereikia priimti visų žinučių ar skambučių – „Telegram“ leidžia nustatyti aiškias ribas.
Norėdami valdyti savo privatumą, pradėkite nuo nustatymų keitimo skyriuje „Privatumas ir saugumas“. Galite atlikti šiuos veiksmus:
- Apriboti, kas gali jus rasti pagal telefono numerį – apribokite šią galimybę savo kontaktams arba niekam.
- Kontroliuokite, kas gali jums siųsti žinutes – jei norite, leiskite žinutes siųsti tik savo kontaktams.
- Nustatykite, kas gali jums skambinti – galite blokuoti skambučius iš nepažįstamų žmonių arba net visiškai išjungti skambučius.
- Blokuokite konkrečius vartotojus – naudokite blokavimo funkciją, kad asmenys negalėtų su jumis susisiekti.
Reguliariai peržiūrėkite šiuos nustatymus, kad užtikrintumėte geresnį privatumą.
Slaptų pokalbių naudojimas papildomai saugai
Jei norite maksimalaus pokalbių privatumo, apsvarstykite galimybę pereiti prie slaptų pokalbių.
„Telegram“ slaptieji pokalbiai naudoja nuo galo iki galo šifravimą, o tai reiškia, kad žinutes gali skaityti tik jūs ir jūsų gavėjas – niekas kitas, net ‚Telegram‘. Norėdami pradėti slaptą pokalbį, atidarykite savo kontakto profilį, bakstelėkite ‚Pradėti slaptą pokalbį‘ ir tęskite pokalbį ten.
Skirtingai nuo įprastų pokalbių, slaptieji pokalbiai nepalieka pėdsakų „Telegram“ serveriuose. Taip pat galite nustatyti savaiminio sunaikinimo laikmatį, kad žinutės išnyktų po pasirinktą laiką.
Ekrano kopijos yra draudžiamos, o žinutės negali būti persiųstos, todėl užtikrinama papildoma apsauga. Atminkite, kad slaptieji pokalbiai yra prieinami tik mobiliajame įrenginyje, o ne kompiuterio programoje.
Duomenų dalijimosi ir debesies atsarginių kopijų valdymas
Nors slapti pokalbiai užtikrina stiprią jūsų privačių pranešimų apsaugą, taip pat svarbu apgalvoti, kaip jūsų duomenys saugomi ir dalijami už šių pokalbių ribų.
Įprasti „Telegram“ pokalbiai yra saugomi debesyje, tai reiškia, kad jūsų pranešimai ir medijos failai saugomi „Telegram“ serveriuose. Dėl šio dizaino lengva pasiekti pokalbių istoriją iš bet kurio įrenginio, tačiau tai taip pat reiškia, kad jūsų duomenys gali būti pažeidžiami, jei debesų saugumas bus pažeistas.
Norėdami kontroliuoti savo privatumą, turėtumėte:
- Peržiūrėti debesų atsarginių kopijų nustatymus, kad suprastumėte, kas ir kur saugoma.
- Išjungti automatinį medijos atsisiuntimą, kad jautrūs failai nebūtų išsaugomi jūsų įrenginyje ar debesų saugykloje.
- Apriboti duomenų dalijimąsi, vengiant dalytis asmenine informacija ne slaptuose pokalbiuose.
- Reguliariai ištrinti pokalbių istoriją, kad sumažintumėte jautrių duomenų atskleidimo riziką.
Atlikę keletą paprastų veiksmų, galite padaryti savo „Telegram“ pokalbius daug privačiais. Naudokite slaptus pokalbius konfidencialiems pokalbiams, koreguokite privatumo nustatymus ir įjunkite dviejų etapų patvirtinimą, kad apsaugotumėte savo paskyrą. Nepamirškite valdyti, kas gali su jumis susisiekti, ir kontroliuoti, kaip jūsų duomenys yra bendrinami ir saugomi. Įgyvendinę šias priemones, galėsite būti ramūs, žinodami, kad jūsų žinutės ir asmeninė informacija yra geriau apsaugota nuo nepageidaujamų akių.
Komentarai